Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obtížnost : Těžká a navíc nelze používat prayer !!! . Na druhou stranu 175 QP moc slabých hráčů mít nebude.

S druhou a třetí postavou jsem to dělal kolem combat lvl 80 a bez guthanu. Na druhou stranu jsem měl tu výhodu, že jsem věděl co všichni nepřátelé umí a niko mě nepřekvapil.

Požadavky :

 1. 176 quest point
 2. Desert treasure
 3. Horror from the deep
 4. 9 předcházejících částí sub-questů.

Nezbytné věci :

 1. Potiony - Super set(y), Super-restore
 2. Ice gloves - 100% drop z Ice Queen (111 lvl)
 3. Jídlo - lobby nebo lepší ale doporučuji sharky nebo potato with tuna.

Doporučené věci : Teleport do Lumbridge a jakýkoliv jiný pro doplnění zásob (dueling - Castle wars chest).

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. Lampa 20.000 exp dle výběru pro skill 50+lvl
 3. Plný přístup do Culinaromancer's truhly

Po dokončení všech 9-ti částí questu a následné animaci se uvolní portál. Pokud přes něj projdete, čeká Vás celkem 6 soubojů, ve kterých nelze použít prayer. Naštěstí není nutné souboje absolovovat najednou a po každém (i v průběhu probíhajícího) můžete kdykoliv odejít/teleportovat se a poražené monstra již nemusíte zabíjet znova. Vždy pokračujete následujícím (nebo nedokončeným) soubojem.

Další řádky nejsou ani tak návodem (nelze nikam zabloudit protože nikam jinam nepůjdete), ale doporučením co na kterou potvoru platí a co lze od ní očekávat. Seznamy doporučených věcí jsou převzaty z jiného návodu a až na vyjímky jsem se těchto rad držel. 2x Jsem to absolovoval s postavou cca 80 combat a neměl jsem výrazný problém, ale to neznamená že je to jedoduché. Monstra mají celkem slušné útoky a pokud se jim povede série hitů, může být zle. Přeju hodně štěstí.

Agrith-Na-Na - 146 lvl

Potvůrka na rozjezd. Nemá žádný "speciál" , ale spotřeboval jsem kolem 15 monkfish.

 1. Armor - Meele nebo Ranged
 2. Zbraň - Jako melee je nejlepší zbraň se "stab" útokem. Dopručen je DDS
 3. Potiony - S-defense nebo S-set a Ranging pro lukostřelce.
 4. Jídlo - Lobster+

Flambeed - 149 lvl

Druhé monstrum je prý odolnější proti melee útoku a sám ho také umí použít, ale pomocí DD++ a Dragon scimitaru to šlo pěkně rychle se spotřebou 5 Sharků. Její speciály jsou slušné pokud se zadaří a tak mějte jídlo "při ruce". Nutné jsou Ice gloves, jinak Vám bude sundavat zbraň do inventáře.

 1. Armor - Ranged + Ice gloves
 2. Zbraň - Magic luk a mitril+ šípy (D-hally)
 3. Potionny - S-defense a Ranged
 4. Jídlo - Lobby a lepší

Karamel - 136 lvl

Tady už začíná přituhovat. Jde o obdobu Kamila z Desert treasure a používá stejné nepříjemné kouzlo které snižuje staty. Je odolný proti Ranged a bez S-restore nemáte šanci. Pomocí fire-blastů to měl za sebou po 25-ti kouzlech. Při snižování statů se může stát, že se budete často dostávat pod hodnotu se kterou můžete používat kouzlo, proto bych spíše doporučil fire-bolty (chaos runy)

 1. Armor - D-hide + mystic doplňky
 2. Zbraň - Whip nebo Dragon nebo Magic
 3. Potionny - S-set a 2-4 S-restore
 4. Jídlo - Lobby a lepší

Dessourt - 121 lvl

Používá melee + magic útok a proti melee má také nejslabší obranu. Magií umí pěkně pozlobit a používá ji celkem často. Výbavu těžko určit, ale s poslední postavou jsem to dal jako mage + d-hide armor s mystic doplňky a dost mě potrápil. Na druhou stranu stačilo jen 18 fire-blastů a bylo po všem.

 1. Armor - Melee / D-hide
 2. Zbraň - Whip / Dragon / Magic
 3. Potionny - S-set
 4. Jídlo - Monkfish+

Gelatinnoth Mother - 130 lvl

Silnější příbuzná Dagganoth Mother z Horror from the deep questu. Vřele doporučuji vzít si s sebou všechny možné typy útoků, reagovat na její změnu barvy a použít správný útok. Barvy se opakují dokola ve stejném pořadí. Spotřeba jídla záleží na délce pobytu a věřte že umí pořádně pozlobit. Mě stačilo 8 sharků.

 1. White - magic wind (air) speel
 2. Blue - magic water speel
 3. Orange - melee attack
 4. Brown - magic earth speel
 5. Red - magic fire speel
 6. Green - range attack

Moje výbava se skládala z D-hide + mystic doplňky, Mystic lava battle staff (náhrada fire a earth run), prayer book, 50 water run , dostatek Air a Death run , DDS, Magic luk+ada arrows, S-set a k jídlu jsem potřeboval 10 sharků. To vše při Magic lvl 89.

 1. Armor - Magic + štít (prayer book)
 2. Zbraň - Runy (kolem 50 blast nebo wave kouzel od každého typu) + Luk + DDS (nebo whip/dragon)
 3. Potionny - S-set,
 4. Jídlo - monkfish+

Culinaromancer - 75 lvl

A jsme ve finále. Culinaromancer zjevně naštvaný neschopností svých poskoků se do Vás pustí sám. Pokud máte ještě nějaké to jídlo (mě stačlo 5 sharků) do banky asi už nemusíte, ale nenechte se ukolébat jeho combat lvl. Jde o "pure" bojovníka který má sice defence na bodu mrazu, ale jeho útok mnohé překvapí. Pokud prežijete pár docela štiplavých ran, nebude dlouho odolávat.Nakonec Vám Gypsy poděkuje a dostanete těžce vydřenou odměnu. Lampu použijte jako tu od Genia a vybraný level musí být 50+.

Po dokončení si můžete v Culinaromancer truhle (ve sklepě pod kuchyní) koupit v době psaní návodu nejlepší rukavice ve hře s velmi kvalitními staty. Sice přidou na 100.000 Gp , ale posuďte sami, že za to stojí. Nevím jaké jsou ty "dragon" (stojí stejně), ale k Barrows věcem tyto pěkně ladí.