Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obtížnost : Střední a středně dlouhé

Požadavky :

 1. Big chompy bird hunting
 2. 41 Cooking
 3. 20 Firemaking

Nezbytné věci :

 1. Peníze - na lodní dopravu
 2. Axe - sekera na dřevo
 3. Pickaxe - krumpáč
 4. Ogre bow - libovolný
 5. Ogre/brutal arrows- jakýkoliv a lze je vyrobit na místě (wolf bone, feathers...)
 6. Iron spit - vyrobíte na kovadlině z iron baru
 7. Log - libovolné dřevo na podpal
 8. Tinderbox - zápalky
 9. Ogre bellows - seženete v průběhu questu pokud již nemáte
 10. Ball of wool - klubko vlny

Doporučené věci : Teleporty do Lumbridge a Ardougne/Karamju

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 1.500 cooking
 3. 1.500 woodcutting
 4. 1.500 ranging
 5. 1.500 crafting exp
 6. Větší přístup do Culinaromancer's truhly

 • Prozkoumejte v Lumbridge obra Skrach Uglogwee (" Yes, I'm sure...") a další kroky povedou do Feldip Hills kde se začínal Big chompy bird hunting. Cestou v bance naberte všechny potřebné věci.

 • Promluvte s Rantzem (1) ohledně záchrany Skrach Uglogwee (" Im trying to free Skrach... ") a (" Ok, I ll do it ") a další informace od něj dostanete, když s ním promluvíte kousek na jihovýchod u břehu (2).

 • Zajděte za ním a znovu pokecejte (" Ok, here I am ... "). Rantz svérázným způsobem porazí stom a Vy z něj musíte udělat dopravní prostředek podobající se lodi.

 • 2x do něj sekněte (axe -> old tree) a tím vytvoříte něco, co bude vypadat jako loď (prvním opracováním useknete kořeny a napodruhé vytesáte ovor).

 • Opět promluvte s Rantzem (" Ok, the boats ready... ") a teď přes vodu vystřelí šíp který musíte najít. Než se za ním ale vydáte, optejte se ještě na lov Jubbly (" Ok, now tell me how to get Jubbly ! "). Asi je to v této části zbytečné, ale nějak jsem se poprvé zde zasekl a jeden dialog navíc je lepší než se sem vracet.

 • Další kroky nyní povedou na Karamju, ale před tím si sežeňte raw chompy. Já měl to štěstí že si kolem jeden maník zabíjením těchto ptáků krátil volnou chvíli a na zemi jich leželo dost. Jinak si pomocí Bellows (je v truhle dole v jeskyni) naberte plyn z bahna (3), nafoukněte žábu a na tuto návnadu jeden Big chompy přiletí (4). Několik zásahů z ogre bow a maso je Vaše. Podrobný popis lovení je v návodu na Big chompy bird hunting.

  Při druhém plnění se mi podařilo chompa na Karamje spálit (cook lvl 70) a musel jsem se vracet pro nového. Proto si vemte 2-3 kousky. Na Karamje budete potřebovat "raw" , takže ho nepečte dříve než je popsáno v návodu !!!
 • Máte-li vše potřebné, můžete odcestovat na západní pobřeží Karamji, na úroveň vesnice Tai Bwo Wannai. Najděte tam strom ve kterém je vystřelený šíp.

 • Použijte iron spit na raw chompy, rozdělejte u stromu oheň a dejte ptáka na oheň (skevered chompy -> fire). Za krátkou chvilku připlují potomci na vydlabané kládě a nabídnou Vám dopravu zpět za Rantzem. Klikněte na kládu (Board ogre board) a souhlaste s přepravou (" Yes please... ")

  Spálený pták má jméno Ruined chompy

 • Znovu se zeptejte Rantze na Jubbly (" Ok, now tell me how to get Jubbly ! ") a prozradí jak tyto ptáky chytat. Budete potřebovat návnadu, ale trochu odlišnou oproti normálnímu lovu Big chompy.

 • Vedle jeskyně si nakopejte si 2-3 kousky skály (5) a u bažiny si opatřete 2-3 návnady jako při lovu big chompy (nafouknuté žáby), ale nepokládat na zem. V inventáři do nich dejte další dávku plynu z bellow (ogre bellows (x) -> bloated toad). Pokud máte v invenáři ball of wool i nakopané kameny, měla by vzniknou návnada Ballon toad.
 • Tu položte na zem (drop) v místě kde se loví chompy (4) , popojděte kousek stranou a přiletí časem Jubbly bird (lvl 9). Až přiletí, neváhejte a sejměte ho.

 • Ptáka oškubejte (pluck jubly bird) , seberte maso (take raw jubbly) a jděte ho upéct na ohniště poblíž místa kde jste kopali kamení (6) . Maso je možné i spálit, tak se přesvěčte, jestli je opravdu upečený.

 • Hotový Cooked jubbly dejte obru v Lumbridge hradu a quest je hotov.

 •